5. Haftanın Panoraması

 

Bir panorama ile daha birlikteyiz. Bu hafta oynanan maçlar sonucunda konferanslarda son duruma bakalım.

Batıda Istanbulls takımı yine 2'de 2 yapmayı başardı. Ben bu cümleyi yazmaktan bıktım, onlar kazanmaktan bıkmadılar. En yakın rakibine 8 puan fark atmayı başaran boğalar, ligi yarıladığımız bu haftada şampiyonluk adına hayli yol kat etmiş durumdalar. 2. 3. ve 4. sırada ise eşit puanlı 3 takım yer alıyor. Team Power, Invincible Star ve One King zirvenin bir adım arkasında takibe devam ediyorlar. İlk 8 yarışı ise tüm hızıyla sürüyor. Bu haftayı 6 puanla tamamlayan Gurbetçi Gençler üst sıralara hızla tırmanırken 1 maç eksiği bulunan Ottoman City de 20 puanla 5. sırada yer alıyor.

Doğuya dönersek acayip bir zirve mücadelesi görüyoruz. Halloween'ın Odensea karşısında puan kaybetmesi sonrasında zirve yeniden el değiştirdi. Maydonozlar bu haftayı 2'de iki yaparak zirvede kapatmayı başardılar. Fakat bunun sevincini uzun süre yaşayamayabilirler, çünkü 7. sıradaki Odensea ile aralarında sadece 3 puan bulunuyor. İkide 0 yapan lider takımın kendini 8. sırada, ikide iki yapan lig 9.sununsa kendini 1. sırada görebileceği çekişme dolu bir konferansa dönüşmüş durumda. Sezon sonunda bu mücadeleden kimin galip ayrılacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Ligin 2. sırasındaki Halloween puan kaybetmesinin cezasını zirveden düşerek çekerken sürpriz bir takım, Arap Atı haftayı 6 puan ve 11 gole kapatarak 3. sıraya yükseldi. Oynadığı 10 maçın 7'sini kazanmayı başaran takımın bu başarısı At Ailesinin diğer üyesi Beyaz At gibi kısa süreli mi olacak yoksa istikrarı koruyabilecekler mi hep birlikte göreceğiz. Ligin 4, 5, 6 ve 7. sıralarında ise 20'şer puanla 4 takım bulunuyor. Diriliş FC, Ultras Türkiye, Team R2 ve Odensea FC. Özellikle Odensea FC ve Ultras Türkiye haftayı 6 puanla kapatmayı başararak alt sıralarla farkı açmayı başardılar.

Haftanın takımı noktasında batıda iki adayımız var. İstanbulls ve Gurbetçi Gençler iki maçtan 6 puan almayı başardılar. Doğuda ise Maydonozlar, Odensea, Ultras Türkiye, Arap Atı ve Alkolik Club ikide iki yaptı. Gurbetçi Gençler'in bir maçta bay geçmesi nedeniyle batıda Istanbulls'un bu hafta haftanın takımı olmayı hak ettiğini rahatça söyleyebiliriz fakat doğuda işler o kadar kolay değil çünkü bütün bu 5 takım da haftayı oldukça başarılı kapattı. Özellikle 11 gol atmayı başaran Arap Atı çok zorlamış olsa da bu 2 galibiyet ile lig liderliğine yükselmesi sebebiyle Maydonozlar'ı haftanın takımı seçmek istiyorum. Herkese iyi oyunlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.