Grubumuzda Bize Sıkça Sorulan Sorulara Cevap Verdik

Merhaba bugün bize özelden sıkça sorulan sorulara cevap vereceğiz 

logoBu grubu kurmanızda ki amaç nedir ?

Bu grubu bu oyunu sadece oyun olarak sevenler bir araya gelsin diye kurduk. Birbirimize saygımızı yitirmeden dostça,arkadaşça bu işi yapalım. Yenildiğimizde tebrik etmesini bilelim diye kurduk.

Neden TFT ? 

Çünkü Türkiye FIFA Topluluğu. İsmimizden çok memnunuz ve asla değiştirmeyi düşünmüyoruz.Ve artık marka olmaya başladığımızın farkındayız. Biz oyun oynamayı seven herkesi aramızda görmek istiyoruz.

Pro Club nedir ?

Pro Club FIFA'da oynanan ve her oyuncunun sadece bir kişiyi yönlendirdiği online tabanlı bir moddur. Bir takım da en az iki en çok on bir kişi olmak zorundadır.

Neden Pro Club ?

Çünkü bir takım oyunu. Ve takım oyunundan hoşlanan insanların saatlerce oyunun başından kalkmadan oynadığı bir paylaşım modu aslında. Oyundan daha çok insanlarla birşeyler paylaşmayı seven oyuncuların oynadığı bir mod bu. Ve şuan da geleceğini gördüğümüz bir mod.

Herkes Pro Club oynayabilir mi ?

Tabi ki oynayabilir. Paslaşarak oynamayı sevenlerin takım olmayı sevenlerin modudur Pro Club.

Peki şuan TFT ligi hangi platforma hizmet ediyor ?

TFT şuanda PS4 platformunda bu oyunu oynayan dostlarına hizmet vermekte.Şuan da sadece PS4 platformundayız.Tabi talebe göre bunu diğer platformlara da taşıyabiliriz.

Peki ligte ki her kulüplerin hepsi 11 kişi mi ?

tft-800x445

Bu takımların kararında olan bir durum. Bazı takımların 22 kişi kadrosu bazı takımların 13 bazılarının ise 7 oyuncusu oluyor. Bu daha çok takım kaptanının kararında olan bir şey.

Peki bir takım diyelim ki 8 kişi maça çıkıyor. Geri kalan oyuncuları kim yönlendiriyor ?

ANY dediğimiz bir olay var oyunda. Any kısmını seçen oyuncu hem kendi oyuncusunu hemde takımda ki BOT dediğimiz oyuncuları yönlendiriyor. ANY kısmını seçmezse bile bunu bilgisayar yapay zekası ile yönlendiriyor. Bu tamamen takımın kararında olan bir şey istersen ANY ile oynuyor isterse bu işi yapay zekaya bırakıyor.

Peki pro club moduna yeni başlayan biri ne yapmalı ? Takım kaptanlarının gözüne girmesi için daha çok neler öneriyorsunuz ?

Takım kaptanları bu işin üstadıdır.Onların emin olun en az iki sene bir pro club geçmişi vardır.Bir kaptanın oyuncuda en çok aradığı özellik takıma gelecek oyuncunun takım oyununa yatkın olduğunu görmesidir.Bu modda çok çalım atan değil çok pas atan kazanır. Çünkü çalım atmak işi size güzel gelebilir.Ama diğer oyuncuların bu konuda canı sıkılabilir.İkinci konu oynadığınız mevkii. Forvet arkası oynadığınız bir mevkiiyi herkes yapabilir.Ama bir stoper bir kaleci olmak yada bir sol bek olmak her kaptanın takımında görmek istediği oyuncudur.

Peki 1vs1 de iyi bir oyuncu Pro Clubta da iyi oynayabilir mi ?

Bu konu kapalı bir kutu açıkçası.İki oyun modunun mekaniği gerçekten çok farklı.1vs1 de iyi oynamak iyi çalım atmaktır hızlı oynamaktır.Ama pro clubta iyi oynamak iyi pas atmaktır.Seri oynamaktır.İyi oynamak moda göre değişiyor.Ultimate Team da skill yapmak göze hoş gelebildiği gibi Pro Club'ta sıkıcı olabilir.

9LzJMO

TFT Ligi tam olarak ne oluyor ?

Türkiye'de ki en iyi klüplerin bir araya gelip oluşturduğu bir ligtir TFT. 40 takımdan oluşur.Ve doğu batı konferansı olmak üzere ikiye ayrılır. Normal futbol liginden farklıdır.İçinde playoff barındırır. Doğu ve Batıdan ilk 8 çarpraz eşleşme ile karşılaşırlar. 

Bu zamana kadar kaç lig düzenlediniz ?

Bu zamana kadar 6 ay gibi kısa bir sürede 3 lig düzenledik. Hepside kazasız belasız bitti. Şuan en büyük ligimizi yapıyoruz.İlk defa 40 takımlı bir lig yapıyoruz. Açıkçası en çok zorlandığımız lig bu oldu. Bu bizim için bir tecrübe oldu.Asıl en iyi ligimizi bundan sonra yapacağımız GOLD liginde göreceksiniz.

14046071_1266500696713842_6377172567540119217_n

Facebookta sizi TFT diye aradığımda 40 takımında Facebookta beğeni sayfası oluşturduğunu gördüm.Neden herkesin böyle bir beğeni sayfası var ?

Çünkü bu işe biz marka katmak istiyoruz.Takım olmak sadece maça çıkıp karşılaşmak değil.Her takımın bir öyküsü bir karakteri var burada. Öyle bir araya gelelim de bir takım olalım değil amaç.Dışardan insanlar bizi gördüklerinde neler yaptığımızı daha ayrıntılı görsün istiyoruz.İkinci amacımız kulüplere bir fan kazandırmak.Yani bir izleyici olarak gelip gönül verdiği takımı gelip izlesin onu desteklesin istiyoruz.Ve bu amacımız şuan çok güzel gidiyor.Her klübün kendine has taraftarları oluşmaya başladı.Ve emin olun bu daha da artacak.İşte bizde organize şirketlerine gidip artık biz bu işi e-spor olarak yapmak istiyoruz diyeceğiz.

E-spor konusunu ciddi ciddi düşünüyor musunuz ?

Neden düşünmeyelim.Bu işi kaliteli şekilde yapıyoruz.Klüplerimiz var. Taraftarlarımız var. Seyircilerimiz oluşmaya başladı. Ve bu dahada artacak.Organize firmaları ile görüşüyoruz.Yani bir gün televizyonu açıp TFT liginde ki iki takımı karşılaşırken görürseniz şaşırmayın derim.

Abi siz manyak mısınız ?

Evet. İleri derecede hemde 🙂 Akıllı adam bu işi gönüllü olarak yapar mı sence ?

Grubumuzda Bize Sıkça Sorulan Sorulara Cevap Verdik” için 2 yorum

  • 18/11/2016 tarihinde, saat 11:26
    Permalink

    Beceri puanı artık eskisi gibi gelmiyor kimisinde 9 kimisinde 12 de kaldı hatta bazılarında daha fazla var nedeni nedir? Gelmesi için ne yapmamız gerekiyor? İlgi alakanız için teşekkürler.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.