Ligimizin Kurallari !

9LzJMO

Kurallar:

 1. Ligimiz 20'şer takımdan oluşan 2 konferanstan oluşmaktadır. Tek maç lig usülü oynanacak olan konferanslarda ilk 8'e girenler playoff oynamaya hak kazanacaktır. Playoff kuraları karşılıklı konferanslarla çaprazlama usülü olacaktır.(Batı 8.si doğu 1. ile, doğu 3.sü batı 6.sı ile, batı 4.sü doğu 5.si ile vs.)
 2. Playofflarda 2 galibiyet sayısına ulaşan bir üst tura katılmaya hak kazanmış olacaktır. Beraberliklerde iki takıma da puan verilmez.
 3. Maç sonuçları screenshotlarını kazanan takım ilgili admine ulaştırmak yükümlülüğündedir. Beraberlik durumunda ev sahibi takım screenshotları yollar. Gol ve asist resimlerini ise her takım kendisi yollar.
 4. Maçlara en az 4 kişi ile çıkmak mecburidir. Daha az kişi ile maça çıkan takım hükmen mağlup sayılır. Takımların bildirecekleri oyuncu sayısında bir kısıtlama yoktur. Yabancı oyuncuların grubumuza kayıt olmaları gerekmektedir.
 5. Maçlarda oynayan oyuncuların psn isimlerinin siteye verilmiş olan psnler ile birebir örtüşmesi şarttır(sitede mehmet_yilmaz şeklinde kayıtlı psni olan oyuncu mehmet.yilmaz1 psn'i ile oynayamaz). Kayıtlı olmayan oyuncu ile maça çıkan takım hükmen mağlup kabul edilir. Takımlar sitedeki kendi oyuncu listelerinin doğruluğunu kontrol etmek ve olası hataları bildirmek mecburiyetindedir.
 6. Ligimizde 1 haftada 2 maç oynanmaktadır. Maçlar takım kaptanlarının ortaklaşa belirlediği bir saatte oynanır. Ev sahibi takımın kaptanı diğer takım kaptanına 3 adet gün ve saat önerir, diğer kaptan bu 3 saatten birini seçer. Eğer ortak bir saat belirlenemiyorsa maçın oynanacağı saate yönetim karar verir. karşılıklı anlaşmak kaydıyla her takımın iki defa maçlarını sonraki hafta içine kaydırma hakkı vardır . Maçlarda gecikme süresi maksimum 15 dkdır.
 7. Herhangi bir nedenle karşı takım oyuncularına hakaret, küfür, kötü söz söylemek katiyen yasaktır. Maç sonrası skor belirten postlarda karşı takıma tebrik etmek harici sataşmak yasaktır. 3 defa yapılması halinde puan silme cezası uygulanır.
 8. Gruplarda puan eşitliği durumunda takımların kendi arasında yaptığı maça bakılır. Eğer berabere kalmışlarsa sırasıyla gol averajı, atılan gol sayısı ve alınan galibiyet sayısına göre sıralama yapılır. Aynı puanda ikiden çok takım varsa bu takımların kendi arasında yaptıkları maçlardaki puan durumu ve averaj değerlendirilir.
 9. Maçlarda oyunun izin verdiği her olanağı kullanmak serbesttir(park the bus, frikiklerde çizgiye adam koymak vs.)
 10. Forma benzerliği durumunda o dakikaya kadar gol olmaması şartı ile ilk 2 dakika içinde oyundan çıkılabilir. Bir anlaşmazlık durumunda çıkan takım forma benzerliğini ispat etmek yükümlülüğündedir.
 11. Turnuvadan ihraç edilen veya kendi isteğiyle turnuvadan ayrılan bir takım olursa şimdiye kadar yaptığı ve yapacağı bütün maçlar hükmen sayılır.
 12. Eğer turnuva sırasında bir kulüp tamamen dağılırsa yönetimin uygun görürse takım kaptanına kulübü minimum dört kişi tutabilmesi için transfer hakkı verilebilir.
 13. Sezon içerisinde bir takım 3'ten fazla maç hükmen mağlubiyet alması durumunda ligden ihraç edilir. Gelecekteki organizasyonlara alınmaz. Takımın güncel kadrosundan 3 veya daha fazla oyuncu yeni takım kurup bir araya gelirse, bu takımın organizasyonlara girebilmesi için ligin diğer takımlarının kaptanları arasında oylama yapılır.
 14. Kaçak oyuncu oynatan takım turnuvalardan süresiz ihraç edilir.
 15. Gol ve asist krallığında gol ve asistlerin geçerli sayılması için oyuncunun ya kendi ismini ya da ilgili admine turnuva boyunca kullanacağını önceden belirttiği lakabını kullanıyor olması şarttır. Aynı zamanda Haftanin En iyi Oyuncularının seçilmesinde maçlardaki takım ve bireysel performansları baz alınacaktır.
 16. Bir oyuncu düşmesi durumunda "gol atılmaması şartı ile" ilk 12 Dakika içerisinde çıkılabilir. Bu durum 3 kez tekrar ederse düşen oyuncusuz maça devam edilir. Eger rakip takim da kabul ederse macin ikinci yarisi tekrar baslanarak oynanabilir.
 17. Anlaştığı saatten çok çok özel sebep olmadığı durumunda 15 dakika geciken takım hükmen mağlup sayılacaktır…

BÜTÜN TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ !

Ligimizin Kurallari !” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.