”MİCHU” efsanesini başlatan Barış Koz ile söyleşi

Evet TFT liginin asi çocuğu Barış Koz ile beraberiz.Evet Barış bize biraz kendinden bahseder misin ?

13884347_1836957429872047_298701524_nBahsederim tabi ki, fifa mazim pek geçmişe dayanmıyor. PS4'ü elime aldığım gibi Fifa 14 ile atıldım bu serüvene, ilk zamanlar hiç bir olaydan haberimiz olmadığı için kendi başımıza "Doğukan Kemük" ile oynuyorduk, gel zaman git zaman farklı fifa gruplarını keşfettik ve serüvenimize üstüne koya koya devam ettik. Yaklaşık 4-5 ay önce elimi eteğimi çektim, ama çok yakında bomba gibi geri döneceğim sanırım.

Peki Barış Michu hikayesi nedir ? Ben seni arada bir görüyordum? Neden PS4'ü sattın ?

Michu'nun hikayesi aslında tam olarak 1.Lig'den 3.Lige düşüş hikayesi ile başladı. Ama iyi ki başlamış diyorum, Fifa 2015 dönemimi gayet parlak bir şekilde tamamladım aslında, liglerde gollerim iyiydi ve tanınıyordum. Ama Fifa 2016'da kendi takımıma yaptığım ayıplar sebebiyle hem kendime olan güvenimi kaybettim, hemde kafa olarak çöküntü yaşadım. Bir maç iyi bir maç kötü oynamak, kafa olarak beni çok yoruyordu, üstüne direkler ile olan mücadeleme de yenik düşünce bir efsanenin yavaş yavaş dibe gömülüşünü herkes görmüş oldu.Ha bu arada, Michuyu ara sıra gördüyseniz o sizin ayıbınız 🙂

Peki Barış gruba uzaktan bakan biri olarak grubu ve turnuva modunu nasıl görüyorsun ?

Yeni yeni büyüyor olmasına rağmen, türkiyede sayılı olan takımların çoğunu bünyesinde barındırıyor, bu en önemli nokta zaten. Görevlileri de aynı şekilde üyelere saygıyla yaklaşınca aile samimiyetini sonuna kadar dışarıya yansıtıyor.Bu grupta olduğum için pişman değilim, tam tersine şanslıyım.

Bize biraz şu Michu'yu anlat bakalım. Efsane golcüdür kendisi gerçekte.

13874894_1836957139872076_356126674_n

Michu'yu çoğu kişi tanımasa da benim efsanemdir, 1 Maçta 5 Forma değiştirmiş bir oyuncunun ne kadar hırslı olduğundan bahsetmiyorum bile. Benim hırsımı yansıtması da benim ona sevgimi 10 kat daha arttırdı.Arap Atı döneminde Forvet'ten defansa benden daha iyi koşanı bulamazsınız.Arap Atı bünyesinde çok efsane barındırdı bu güne kadar, ama hala idda ediyorum ki efsanelerinden biriyim.Nedim Özgüner kabul etmese'de takımda her zaman için başka bir yerim olduğunu biliyorum, Arap Atının efsaneleri arasında yer almam gerektiğini düşünüyorum 󰀀

Yani döndüğünde Arap Atı'nda mı göreceğiz Michuyu?

Sanmıyorum, Arap Atın'da forma bulma şansım yok, şansım olsada nedimle bir daha tartışmak istemiyorum, uzaktan abi kardeş olarak daha iyiyiz. Oyun kafamızı bozuyor. Eskisi kadar değer görmüyorum onların gözünde, çünkü şampiyonluğa giderken onları yarı yolda bıraktım. Haklılar, ne desem boş 🙂Döndükten sonra "Batuhan Kubilay Gündüz" hangi takımı önerirse onda oynayacağım.

Peki Barış Koz ligin formatı hakkında ne düşünüyorsun ?

Lig formatına gelecek olursak, alıştığımızın dışında bir ilerleme kaydediyor, doğu batı daha önce hiç bir grupta görülmedi, kimseyi ligine göre de değerlendirmiyorlar tamamen oynayıp eğlenmeye yönelik bir format ile devam ediyor.

Peki Barış Koz sen pc den pro oynuyorsun konsol ile PC arasında bir fark var mı ?

Konsolun yanına yaklaşamaz, pişmanım 🙂

Barış TFT ailesine son olarak söylemek istediğin birşey var mı ?

TFT AİLESİ TERSTEN SAPLAR !

🙂 Teşekkürler Barış bizde sana TFT ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.