Onlar Ligin Çılgın Türkleri ! Atletico De Turcos kaptanı Görkem ile Söyleşi

14958754_10154119444136247_331262155_n-1Atletico De Turcos takımı kaptanı Görkem Tahhan ile beraberiz. Öncelikle bana bu söyleşi için zaman ayırdığın için teşekkür ederim Başkan. Evet gruba yeni geldiniz. Sessiz ve derinden gidiyorsunuz. Bize biraz takımdan bahseder misin ?

Bu söyleşi için ben teşekkür ederim asıl. Öncelikle takımın kuruluşundan bahsedeyim; 2015 yılında kurulan bir ekibiz. daha önce bir lige son anda kayıt yaptırdığımız için takım ismini fazla düşünmeye fırsatımız olmadığından dolayı Pro Clup ismiyle başladık. Aceleyle konmuş bir takım ismiydi:) Fifa 17 ile birlikte takım logosunu ve takım adını değiştirip Atletico de Turcos olarak güncelledik. Biraz da takımdan bahsetmek istiyorum; takımımız 9 kişiden oluşuyor ve yaş ortalaması yüksek bir takımız yanlış hatırlamıyorsam ortalamamız 28 🙂 Çeşitli meslek gruplarından arkadaşlarımız bulunmakta. Ben ve Ali Karadağ grubun fitness antrenörleriyiz. Adil Güler avukatımız, Alper Tol bankacımız, Taha Adal muhasebecimiz, Aykut Keleş kalecimiz, Oğuz güvenlik görevlisi, Kaan Yelkovan ve Doğan Kalamanoğlu da grubun öğrencileri:)

Peki takım isim değişikliğine gitti. Artı sizi Ömer Halisdemir liginde gördüm. Ve o ışığı görünce sakın dedim bu takımı kaybetmeyelim. İyi oynuyorsunuz. Ve iyi bir hava var takımda. Peki şuan takım ne alemde ?

Evet Ömer Halis Demir turnuvasında iyi maçlar çıkarıp yarı final oynamıştık. Şuan da her şey gayet yolunda gidiyor. Lige istediğimiz şekilde güzel bir başlangıç yaparak 3 te 3 le başladık. Takımda herkes birbirini çok iyi tanıyor. Birbirimizin oyun tarzını biliyoruz. Herkes nerde pozisyon alması gerekiyorsa orada. Pas atarken o kişinin orada olduğunu biliyoruz. Bunun nedenini de takım içindeki arkadaşlığa bağlıyorum. Fifa dışında da çok sohbet ediyoruz. Buda bize katkı sağlıyor sanırım.

Peki Atletico olarak gruba ilk geldiğinizde ne hissettiniz ? Sonuçta burası Türkiye'nin en iyi klüplerinin olduğu bir platform

Bu kadar büyük bir organizasyon olacağını tahmin etmemiştik. Daha önce bir lige katılmıştık ancak lig bitmeden dağıldı. Organizasyon iyi yönetilemedi. Ama burada işler iyi işliyor yönetimdekiler ne yapması gerektiğini iyi biliyor zaten üye sayısından da takım sayısından da bu belli oluyor. Şunu da söyleyim TFT ye katıldığımızda eski organizasyondan tanıdığımız takımları görünce şaşırmıştık. Herkes burda biz nie geç katıldık die konuştuk aramızda:)

Çünkü illa takımlar gelsin büyük olalım diye uğraşmadık. Tırım tırım takım aramadık çünkü belki ondan olabilir. Kalite ile yapınca bir şekilde nam yürüyor. Valla gelen tüm takımlar kaliteli maçlarını yapıp bu işten zevk alan takımlar. Şuan büyük organizeler bizi takip ediyor. Belki de bizi biz yapan bu. Peki FCC ile anlaştık. Artık Avrupa da bizi konuşacak. Var mı böyle bir amacınız ? İlla Avrupa olsun diye uğraşıyor musunuz ?

atleticoorta

Şampiyon olalım, Avrupa'da oynayalım diye konuşmuyoruz aramızda sadece zevk aldığımız için oynuyoruz. Oyundan zevk almaya çalışıyoruz. Tabiki şampiyon olup avrupada grubu temsil etmek isteriz. Ama bunun için extra bir çabamız yok.

Peki hepimizin bildiği gibi Doğu konferansında oynuyorsunuz. Ve zor bir grup gerçekten. Siz bu kadar iyi oynayan takımlar arasından playofflara kalacağınıza inanıyor musunuz ?

Evet Doğu gerçekten çok zorlu bir grup herkes herkesi yenebilecek güçte. Biz ligi bitirebildiğimiz en üst noktada bitirmeye çalışacağız. Bu zorlu gurubu ilk 8 içinde bitirebileceğimizi düşünüyoruz. 40 takımlı bir lig için çok güzel bir format olmuş. Bütün takımları yarışın içinde tutuyor. Bunun yanında gece turnuvaları da çok keyifli geçiyor. Lige ayrı bir renk katıyor o da iyi düşünülmüş bir organizasyon olmuş.

Peki Atletico Turcos takımı biraz geri planda kalıyor grupta.Bunun sebebi nedir ? İnsanlar sizi çok az tanıyor. Acaba kendinizi biraz daha tanıtmanız daha güzel olmaz mı ?

Doğrudur fazla paylaşım yapmıyoruz grupta. Bunun sebebi. Bizim takımın Facebook ta çok aktif olmamasıdır. Hatta çoğu arkadaşımız lige katılabilmek için Facebook açtı:) yani demek istediğim gruba özel değil normal hayatta da Facebook ta aktif olan insanlar değiliz:) ama dediğin gibi gruptaki arkadaşların bizi tanıması için paylaşımlarda bulunabiliriz.

Ben bu grubun yönetici olaraktan çok sizin gibi kaliteli takımların bu sosyal medya da daha aktif olması taraftarıyım. Sonuçta artık bir marka olduk.Bizi izleyen büyük organizasyon firmaları var. Bu yüzden bu sebeple sadece siz değil tüm takımların buna uyması taraftarıyım. Peki transfer ihtiyacınız var mı ?

Demin de bahsettiğim gibi takım içerisindeki arkadaşlık çok iyi. Eğer bizim kafa dengimiz olabilirse sğb ve stp e birer transfer yapabiliriz. Ama dediğim gibi aileden olması için mevkiden de önemli olan karakter sahibi insanlar olması lazım.

Son olarak TFT ailesine söylemek istediğiniz birşey var mı ?

Bu güzel lig için bu güzel aile ortamı için herkese teşekkür ediyor.Takımlara başarılar diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.