Snake Story Kaptanı Berkay ile Söyleşi

Evet bugün Batı Konferansından Snake Story kaptanı Berkay Tekin ile beraberiz.Evet Berkay köklü klüp olduğunuzu biliyoruz.Bize biraz kendinden ve takımından bahsedebilir misin ?

13339546_1100176686708283_690094502934709410_n

Merhaba, ben normal hayatta üniversite öğrencisiyim ve aynı zamanda spor salonunda fitness antrenörlüğü yapıyorum. 23 yaşındayım. Pro club konusuna gelirsek, 2012 yılında stoper olarak başladım. Daha sonra zamanla ön libero oynamaya başladım. 2015 yılından sonra daha ileriye dönük oynamaya başladım ve zamanla 10 numara oldum. 🙂 Takımıma gelecek olursak, takımdaki bütün oyuncuları yıllardan beri tanıyorum, gerçek hayattan arkadaşlarım da var takımda, hatta akrabam bile var. 🙂 Farklı takımlarda birlikte oynamıştık. Daha sonra eski oynadığımız takımlarda beğenmediğimiz birkaç şey olduğu için kendi takımımızı kurmaya karar verdik. Aramızdan hiç ayrılan olmadı, geçinip gidiyoruz çok şükür.

Peki lige ve gruba katılma evresini sorayım biraz. Sizi buraya çeken etken neydi ?

Biz aslında takım olarak oyundaki dünya sıralamasını hedefleyerek, title kazanmak için oynuyoruz genelde. Ama bu tarz ligler hem heyecanlı oluyor hem de yeni insanlarla tanışıyoruz o açıdan güzel. Daha önce farklı liglerden tanıdığım takımlar vardı burda, onun dışında şuana kadar oynadığımız ve oynamayıp takip ettiğim liglerde adaletli yönetim göremedim. Burda herkes kardeş gibi güzel bir ortam var, bu ligden çok umutluyum.

Peki ligin formatı hakkında ne düşünüyorsun.Pek alışılagelmemiş bir format oynanıyor burda.Bu sizi memnun ediyor mu?

Format çok güzel. Özellikle play-off'larda rövanş sayısının fazla olması, oyun hatalarının ve çokça şikayet ettiğimiz momentum'um önüne geçip hakedenin kazanmasını sağlayacaktır. Merakla play-off aşamasını bekliyoruz.

Peki Batı Konferansındasınız.Ve ilk hafta güzel bir başarı elde ettiniz. Batıda çekindiğiniz veya sempati duyduğunuz bir takım var mı ?

Evet 3'te 3 yaparak hızlı başladık inşallah devamı gelir. 🙂 Çekindiğim takım olarak Halloween FC'yi söyleyebilirim çünkü hiç izlemedim ve 1-2 kişi dışında oyuncularını pek tanımıyorum. Sempati duyduğum takım da yaşadığım ve yerlisi olduğum semtin takımı Silivrispor. 🙂 Diğer takımları genel olarak tanıyorum ve bizden güçlü olduklarını düşünmüyorum.

Peki takımın ismi nereden geliyor Berkay ? Nedir bu yılanın hikayesi 😀

13435413_1111994365526515_2402322943625578377_n

Yeni takımı kurarken 4 kişi bir araya gelip ismini ne koyalım diye düşündük. O dörtlüden düzgün bir isim çıkması beklenemezdi zaten. Aramızda sürekli makarasını yaptığımız 2000'li yılların efsane dizisi Yılan Hikayesi koyalım dedik. Polis Memoli'nin saçlarını liseliler hatırlamaz.. 🙂

😀 Vay vay eskiler. Peki Berkay gol krallığı yada asist krallığı gibi bir amacın var mı ?

Benim öyle bir amacım yok, zaten ben CAM oynarken bile çok defansif oynarım, 10 numara gibi değil de 8 numara gibi. Eskiden CDM olmanın vermiş olduğu ruh hastalığı diyebiliriz, sürekli topun arkasına geçip adam tutmaya çalışmak, geriden top alıp oyun kurmak gibi şeyleri istemsiz yapıyorum. Bu yüzden çift forvete döndük zaten, önceden tek forvet oynarken forvetimiz çok yalnız kalıyordu benim yüzümden. 🙂 Tekrar gol ve asist krallığına dönersek; ilk hafta forvetlerimizden biri Sonat'ın 4 asisti, diğer forvetimiz Osman'ın da 6 golü var. Onlar bu yarışta iddAalılar gibi.

Peki Berkay son olarak TFT ailesine söylemek istediğin birşey var mı ?

Buradaki herkesle şuana kadar iyi anlaşıyorum, kendi açımdan böyle devam eder inşallah. Herkes birbirine karşı gayet saygılı ve böyle devam edersek grup çok daha uzun ömürlü olur. Maç günü ve saatini kararlaştırırken bile herkes çok anlayışlıydı. Tüm takımlara başarılar, çok heyecanlı bir play-off bizi bekliyor.

Bizde sana TFT ailesi olarak ligimize tekrardan hoşgeldiniz diyor başarılarının devamını diliyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.