Strong Union kaptanı Kerim Dağlı ile söyleşi !

Evet Strong takımının kaptanı Kerim Dağlı ile beraberiz.Kerim hoşgeldin.Bize biraz kendinden bahseder misin?

13672462_782076601932171_974581061_nTabiki fifa 07'den beri çok sık olmasa da fifa oynuyorum çok küçük yaşta başladım konsol oyunlarına pes ağırlıklı oynuyodum başlarda pes2014'ün çok kötü bir oyun olması çoğu insan gibi benide proya itti.Proya ilk başladığımda yabancı takımlarda oynadım dünya 4.sü dünya 6.sı 2 takımda oynadım onlarla pro oynamayı öğrendim sonrasında drop-in'den aradığım türklerle tanıştım ve böyle turnuvalara katılmaya başladım.Forvet olarak başladığım pro kariyerime kale hariç her mevkide oynayarak devam ediyorum.Çok yönlü bir oyuncu olduğumu düşünüyorum.

Peki Strong takımını bize anlatır mısın ? Neden bir takım kurma gereği duydunuz ?

Strongs Union takımının kurucusu ben değilim Bartu Darçın takım ilk kurulduğundan yaklaşık 1 ay sonra geldim takıma 3 kişilerdi başta benim gelmemle beraber division 1'e kadar yükseldik bartuyla zamanla çok yakın olduk gerçek hayatta bir türlü görüşemedik ama en yakın zamanda görüşeceğiz inşAllah benim strongsa gelme sebebim ise bulunduğum takımdan memnun olmamamdı benle Bartu'nun arasındaki uyum Strongs'u iyi bir takım yaptı diyebilirim.

Peki ligin formatı hakkında düşüncelerini alabilir miyim ?

Öncelikle bu imkanı bize sağladığınız için teşşekür etmek istiyorum.Sonuncu takımın bile son haftalara kadar play off şansı olabilecek.Bu gerçekten çok güzel.Ligte takımlar çok üst düzey rekabette artıyor proda aradığımız eski heyecanı tam olarak olmasa da bulduğumuzu söyleyebiliriz.Her zaman söylediğimiz bişey vardı "Strongs Ruhu"bu lig o ruhu tekrar yakalamamızı sağladı.

Peki takım arkadaşların hakkında biraz yorumlarını alayım ? Nasıl bir oyun tarzınız var ?

13872435_782076598598838_1672663064_nStrongs'un klasikleşmiş bir taktiği vardı zaten sağlam defans derinlemesine ara paslar ama bu sene yaptığımız transferler bu taktiğe çok uygun olmadı.Forvetlerimiz Eren Ebiri,Bartu Darçın,Mert Vatansever 3'üde kafa toplarında etkili isimler bu yüzden geriden atılan uzun topları forvetlerimizin birbirine indirmesiyle pozisyon bulmaya başladık kafa gollerimizinde çok arttığını söyleyebilirim defansımızın biraz daha zayıfladığını atağımızın güçlendiğini düşünüyorum bu sene

Peki Kerim seneye Fifa 17 ligimizde yanımızda yer alıcak mısınız ? Sebepleri ile öğrenebilir miyiz?

Daha önceden de bunu söyledik söylemekten de çekinmiyoruz seneye tft liginde yer alacağız. Çünkü en heyecanlı en rekabetli ve en adaletli ligin burası olduğunu düşünüyoruz.

Teşekkürler Kerim kardeşim. Peki Batı konferansındasınız. Ve batıda da güzel köklü takımlarımız var. Bu konuda ki düşüncelerin neler ?

Bizim biraz daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum.Doğudaki çekişme daha üst düzeyde batıya göre lige istediğimiz gibi başlayamadık açıkçası 7 maçta 9 puan aldık şimdi önümüzde bir halloween maçı var o maçı alırsak fikstürümüz rahatlayacak ve ligin ilk kısmını ilk 4'te bitiriceğimizi düşünüyorum.Şu ana kadar hiçbir maçımız kolay geçmedi yendiğimiz takımda bizi çok zorladı yenildiğimiz takımı da biz çok zorladık.Takımlar çok eşit seviyede kimin kimi yeneceği hiç belli olmuyor.

Peki Kerim kardeşim seneye Pro da ne gibi yenilikler bekliyorsun ?

Pro'da kalecilerin saçma sapan goller yememesini veya botlarla attığın pasların istediğin yerlere gitmesi benim için en öncelikli şeyler ve beklediğim yenilik değilde düzeltmeler yenilik açısından ise oyuncuların topa hakimliğinin artması ve serbest vuruş organizasyonlarının daha başarılı olmasını bekliyorum.Fifa 16da serbest vuruştan orta açarak gol atmak cidden çok zorlaştı.Bunu eklerlerse maçlar daha kıran kırana geçebilir aynı zamanda.

Kerim kardeşim TFT ailesine söylemek istediğin birşeyle varsa onuda alalım.Çünkü değerli vaktini de çok almak istemiyorum.

Organizasyon ekibinde çalışan turnuva düzenleyen herkesin eline emeğine sağlık ileride çok daha iyi turnuvalar yapacaklar buna eminim.Benimle söyleşi yaptığın için abi sanada özel olarak teşekkür ediyorum 🙂

Ben teşekkür ederim kardeşim ne demek.Sizleri diğer arkadaşlara tanıtmak benim görevim. İyi ki geldin. Ağzına sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.