Toprak FC takımından Ömer Sevinç ile söyleşi !

 

       Bugün ki söyleşimizde Toprak FC takımının üyelerinden Ömer ile beraberiz.10599136_10153438090782523_3992285361860650220_n

Evet Ömer öncelikle sitemiz için verdiğin emeklerden ötürü tüm grup adına sana teşekkür etmek istiyorum. Biraz kendinden bahseder misin ? Kimdir bu Ömer Sevinç ?

Selamlar. Verilen emek hepimizin emeği. Kimsenin tek başına üstlendiği bir şey yok, bu da yapılanın daha kolay yapılmasını sağlıyor. Ben de bana yardımcı oldukları için bütün kaptanlara teşekkür ederim. 28 yaşındayım, evliyim, boş zaman sıkıntısı çekmeyen, halk arasında işsiz diye tabir edebileceğimiz bir gurbetçiyim denebilir.

Peki Ömer nedir bu Toprak FC. Ben açıkçası isminizi çok duymadım. Gece turnuvalarında falan karşılaşıyorduk. Seni TFT'ye iten şey ne oldu ?

Tpo'da pek bilinen bir takım değildik, doğru fakat daha önce düzenlenen turnuvalara katılan takımlar bizi yakından tanıyordur muhakkak. Diğer topluluklarda yaşanan sıkıntılar ve kendimizce gördüğümüz adaletsizliklerden dolayı TFT'yi seçtik. Buranın emek vermeye değer bir topluluk olduğuna inanıyoruz.Arkadaşlık ve dostluk odaklı bir takımız. Başarı da bunun yanında geliyor tabi ki.

Peki formata gelelim. 1 haftalık bir hazırlık süreci yaşadık beraber. Sence Ömer Sevinç olarak formatı nasıl buldun ?

Bu formatı ilk düşünenlerden biri de benim sanırım. Açılan facebook grubuna çok takım başvurması halinde nba tarzı iki konferans yapabileceğimizi fikir olarak yazmıştım. Dolayısıyla gayet mantıklı bir fikir olarak görüyorum. Tabi organizasyonun başarısını taçlandıracak olan ise takımların ciddiyeti ve gerekli özveriyi göstermeleri.

Takımlar hakkında ne düşünüyorsun. Malesef tam bir aile olamadık sanırım. Bazı kaptanlar çok ilgili iken bazıları sanki bu grupta yok gibiler. Haksız mıyım?

Böyle konuşmak için henüz erken olduğunu düşünüyorum ak koyun ve kara koyun turnuva başladığında ortaya çıkacak esas. Çok iyi takımlar var, çok ilgili takımlar var. Bunun yanında az ilgili veya ilgisiz takımlar da var. İnsanların buraya ilgi duymalarını sağlamaksa bizim işimiz.

Elimizden geleni yapıyoruz biliyorsun. Artık takıma dönelim. Toprak FC nasıl kuruldu ? kurucuları kimlerdir. Neden toprak ben çok merak ediyorum ? 🙂

Toprak FC'yi Barkın Kızıl ve Çağatay Gürbay kurdu. İki memleketli, iki "toprak" bir araya gelerek Toprak FC'yi kurdular. Daha sonra aralarına ekşi sözlük vasıtası ile ben katıldım. Benim arkadaşlarım, onların arkadaşları, ekşi sözlükten veya  başka arkadaşlar derken adım adım büyüyerek 9 kişilik geniş bir takıma ulaştık.

Toprak Fc konfreansında kendini nerede görüyor.Biliyorum herkes şampiyonluk ister. Ama gerçekçi olursak ilk olarak konferanstaki amacınız nedir?

Doğu konferansına düştük, biraz sert bir grup maalesef 🙂 Şampiyon olmayı kim istemez ama gerçekçi hedefimiz ilk 4'e girmek. Başaracağımızdan açıkçası eminim.

Süpersin.Peki yarın Toprak Fc kapandı haberini aldın. Ne yaparsın ligde beğendiğin bir klüp var mı ? Düşüncelerinin uyuştuğu vs. ?

Toprak FC kapanmaz 🙂 1 buçuk senelik süre içerisinde aramızdan sadece 1 arkadaş ayrıldı. Çok iyi bir takım içi ortamımız var, nazar değmesin. Onun harici ligde beğendiğim kulüp olarak Snake Story'i sayabilirim. Eski turnuvalardan beri kendileriyle yakın ilişkilerimiz var, kardeş kulüp gibi bir şeyiz. Ligdeki en iyi takımlardan biri, belki de en iyisi zaten.

1920331_10152068882307523_1752207646_nPeki Ömer arkadaşlara söylemek istediğin şey var mı ? Gerek site gerek grup veya lig hakkında.

Herkesin az da olsa elini taşın altına koymasını, yapılmaya çalışılan güzel şeylere fikir bazında olsun, katkı bazında olsun eklemeler yapmasını rica ediyorum. Hep beraber ortaya çok güzel bir turnuva çıkaracağımızdan eminim.

Bizde sana TFT ailesi olarak başarılar diler. Ekip içinde başarıların devamını dileriz.

Eyvallah.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.